Pro zobrazení radonové mapy z mapového serveru České geologické služby pokračujte prosím volbou radonová mapa u příslušného katastrálního území v níže uvedené tabulce na této stránce.
Bližší informace o radonovém riziku a výskytu radonu dále naleznete na následujících stránkách:
Informace a kontakty (i na soukromé firmy a subjekty s povolením k měření radonu) k možnostem měření radonu hledejte zejména na stránkách Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.
V dokumentu Měření radonu [PDF] je nabízeno bezplatné informativní měření radonu v bytech včetně podrobných kontaktů na příslušné pracovníky i na krajských úřadech.
Potřebujete-li provést radonový průzkum v konkrétní lokalitě - měření radonu v objektu nebo měření radonového rizika pozemku pak je vám k dispozici seznam subjektů s povolením provádět hodnocení a měření radonového rizika na webu Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.
Mapy radonového indexu (radonové mapy, původně označované jako mapy radonového rizika) orientačně naznačují průměrnou míru aktivity (výskytu) radonu v různých jednotkách geologického podloží. Geologické podloží je přitom nejvýznamnějším zdrojem výskytu radonu v objektech.
Mapy radonového indexu (radonové mapy) mají však pouze orientační charakter a neslouží pro stanovení radonového indexu či míry radonového rizika na konkrétních pozemcích či dokonce v konkrétních objektech! Tyto mapy byly například využity při rozmisťování detektorů pro měření radonu do objektů v rámci radonového programu.
Mapy radonového indexu, které jsou na této stránce odkazovány, vznikly přiřazením průměrné hodnoty radonového indexu různým geologickým jednotkám ve stávajících geologických mapách a to na základě statistického zpracování databáze provedených radonových měření, která obsahuje výsledky několika tisíc měření radonu z různých regionů a různých geologických jednotek.
svého okolí a zjistěte jaké horniny se u vás nacházejí, jak vznikly a z jakého období geologické minulosti Země pocházejí.
Stačí jen když si jednoduše nakliknete vaši lokalitu v mapě nebo nalistujete v seznamu vaši obec.
Orientační radonové riziko ve vaší lokalitě můžete zjistit z radonových map.
Pro získání výřezu radonové mapy si prosím vyberte příslušnou lokalitu.
Česká geologická služba vydává také geologické mapy pro turisty. Jedná se o přírodovědně-geologické mapy doprovázené popisy geologických zajímavostí v daných oblastech. Zakoupit lze například mapy pro:
Po čtyřiceti letech byla v roce 2007 vydána nová kompletně digitálně zpracovaná Geologická mapa ČR v měřítku 1:500 000. Tato mapa tedy shrnuje moderní poznatky i dosavadní výsledky výzkumů geologického složení našeho území za několik desetiletí.
Více informacíTyto stránky neprovozuje Česká geologická služba ani žádná jiná instituce. Tyto stránky ze své záliby nezávisle provozuje Pavel Bokr jako soukromá osoba.
Účelem stránek je pokud možno srozumitelně informovat běžné uživatele o geologických mapách a zejména o širokých možnostech přístupu k nim. Proto jsou tyto stránky také rozcestníkem, který pomocí odkazů velmi jednoduše a rychle navede uživatele přímo na mapové výstupy i další zajímavé informační zdroje.
Bližší informace o stránkách geologické mapy.cz | Kontakt: info (zavináč) geologicke-mapy (tečka) cz