Skok na navigaci
Geologické mapy > Zakoupení map > Vyhledávání map k zakoupení

Vyhledávání map k zakoupení

Na této stránce je možný jednoduchý a rychlý přístup geologickým mapám nabízeným prostřednictvím internetového obchodu České geologické služby. V mapě si vyberete bod a pro něj si můžete zjistit jaké konkrétní mapy jsou v obchodě ČGS k dispozici.

Postup práce

1. krok: v topografické mapě si přibližte místo, jehož mapu požadujete
2. krok: jednoduchým kliknutím do topografické mapy si zvolte bod vašeho zájmu
3. krok: v nabídce pod topografickou mapou zvolte skupinu map v jaké chcete vyhledávat

Mapu můžete přibližovat provedením požadovaného výřezu myší při stisknutém levém tlačítku myši za současného držení klávesy CTRL nebo pomocí ikonek "+" a "-" levém dolním rohu mapového okna.


Souřadnice zvoleného místa pro zobrazení mapy: Y:, X:

V mapě si prosím zvolte místo pro zobrazení mapy

Nejprve si v mapě vyberte místo, pro které chcete zobrazit mapu. Místo si zvolíte jednoduchým kliknutím do mapy a zobrazí se Vám u něj modrá šipečka. V tom okamžiku zároveň tento text zmizí a zobrazí se zde výběr různých druhů map.

Nahlédněte do geologické mapy

svého okolí a zjistěte jaké horniny se u vás nacházejí, jak vznikly a z jakého období geologické minulosti Země pocházejí.

Stačí jen když si jednoduše nakliknete vaši lokalitu v mapě nebo nalistujete v seznamu vaši obec.

Radonové mapy

Orientační radonové riziko ve vaší lokalitě můžete zjistit z radonových map.

Pro získání výřezu radonové mapy si prosím vyberte příslušnou lokalitu.

Turistické geologické mapy

Česká geologická služba vydává také geologické mapy pro turisty. Jedná se o přírodovědně-geologické mapy doprovázené popisy geologických zajímavostí v daných oblastech. Zakoupit lze například mapy pro:

Nová geologická mapa ČR

Po čtyřiceti letech byla v roce 2007 vydána nová kompletně digitálně zpracovaná Geologická mapa ČR v měřítku 1:500 000. Tato mapa tedy shrnuje moderní poznatky i dosavadní výsledky výzkumů geologického složení našeho území za několik desetiletí.

Více informací
Náhled mapy
Zakoupit mapu

Geologické mapy.cz na Facebooku

Sdílet odkaz Geologické mapy.cz

Bookmark and Share

Tyto stránky neprovozuje Česká geologická služba ani žádná jiná instituce. Tyto stránky ze své záliby nezávisle provozuje Pavel Bokr jako soukromá osoba.

Účelem stránek je pokud možno srozumitelně informovat běžné uživatele o geologických mapách a zejména o širokých možnostech přístupu k nim. Proto jsou tyto stránky také rozcestníkem, který pomocí odkazů velmi jednoduše a rychle navede uživatele přímo na mapové výstupy i další zajímavé informační zdroje.

Bližší informace o stránkách geologické mapy.cz | Kontakt:
© geologicke-mapy.cz Použití materiálů je možné výhradně jen s prokazatelným písemným souhlasem příslušných autorů případně vykonavatelů autorských práv
[CNW:Counter]